Mersin Web Tasarım Kursu : Özel Bireysel Eğitim Detaylı Bilgi ve İletişim : 0546 233 42 13

Not: Kursumuz Gruplar Oluşturmuyor Bireysel Özel Ders Veriliyor, Fiyatlar Konusunda İletişime Geçiniz.

Alınabilecek Ünvanlar

 • Webmaster
 • Web tasarım uzmanı
 • Web programlama uzmanı
 • Animasyon tasarımcısı
 • Grafik tasarım uzmanı
 • Internet pazarlama uzmanı
 • Danışman

Çalışma Alanları

 • Web tasarım ve programlama alanında kendi firmalarını kurabilirler
 • Bağımsız danışman (free-lance) olarak çalışabilirler
 • Web tasarım stüdyolarında
 • Medya kuruluşlarında
 • Multimedya şirketlerinde
 • Post prodüksiyon firmalarında
 • Her türlü tasarım projeleri üreten kurumlarda
 • Pazarlama ajansı firmalarda
 • Yazılım ve teknoloji firmalarında
 • Internet servis sağlayıcıları
 • Firmaların reklam/pazarlama departmanlarında
 • Web & Grafik Tasarım Eğitim Eğitimi, Kursu veren firmalarda eğitmen olarak

Kimler Katılmalı

 • Ajanslar ya da pazarlama departmanlarında tasarımcı olarak kariyer yapmak isteyen,
 • Üniversite mezunu olup ajanslar ya da kurumsal firmaların pazarlama departmanlarında kurumsal kimlik çalışmalarını yöneterek firmanın pazar payı kazanması noktasında en kilit pozisyonlarda görev almak isteyen,
 • Bilişim sektöründe görev yapan, programlama bilgisine sahip olan, ancak kaliteli görsel tasarımın önemini fark etmiş ve yapmakta olduğu Web tabanlı yazılımların etkisini güçlendirmek isteyen
 • Görsel tasarım alanında kariyer yapmakla birlikte, artık tüm tasarımların Internet ve elektronik ortam üzerine kaydığını görerek programlama konusundaki bilgi açığını kapatmak isteyen
 • Bilgisini uluslararası sertifikalar ile belgeleyip yurtiçi veya yurtdışında çalışma olanakları elde etmek isteyen

İnternet Hayatımızın Bir Parçası Haline Geldi

İnternetin ortaya çıkması yakın geçmişe dayanıyor. Ancak uzun bir tarihi olmamasına rağmen internetin hayatımızın her alanına girdiği ve vazgeçilmez bir hal aldığını söylemek mümkün. İnternetin bu hale gelmesini sağlayan en büyük özelliklerinden biri hızı.

İnternet sayesinde birkaç salise içinde dünyanın bir diğer ucundaki bir insana ulaşabiliyoruz. Bu kadar hızlı ulaşabilmemize rağmen ödediğimiz bedel de diğer iletişim araçlarına nazaran oldukça düşük. Örnek vermek gerekirse; yurt dışındaki biriyle görüşmek isteyen telefon kullanıcısı birkaç dakikalık bir arama yapmak için oldukça yüksek meblağlar ödemek zorunda kalabiliyor. Ancak aynı arama Skype benzeri uygulamalar üzerinden yapıldığında ise çok düşük miktarda internet kullanımı sağlanarak görüşmenin bedelini sıfıra indirilebilmek mümkün.

İnternet kullanımının yaygınlaşmasının ve tercih edilmesinin önemli sebepleri arasında ulaşılabilecek insan sayısı da yer alıyor. Telefon, televizyon ve gazete gibi iletişim araçlarıyla çok az sayıda insana ulaşılabilirken internet sayesinde yüz milyonlara ulaşmak oldukça kolay.

Bu yüzden birçok şirket gazete, dergi veya televizyon üzerinden reklam vermek yerine internet kanalını kullanarak daha fazla kişiye, daha düşük ücret ödeyerek ulaşabiliyor. Bunun dışında, internet üzerinden farklı şirketlerin ve kişilerin finansal hareketlerine kısa sürede ulaşılabiliyor. Bu finansal hareketler de bahsettiğimiz şirketlerin daha sağlam ve doğru adımlar atmasını sağlıyor.

Bireylerin internet kullanımın artması farklı ya da benzer insanların bir araya gelmesine olanak sağlıyor. Değişik kültürleri keşfetmek isteyen, kendinden daha farklı insanları tanıyıp ufkunu genişletmek isteyen insanlar sosyal medya tarzı uygulamalar ve internet siteleri sayesinde amaçlarına kısa sürede ulaşabiliyor.

Böylelikle dünyadaki insanlar arasındaki iletişim artmakta ve kültürlerin birbirleriyle kaynaşması sağlanmaktadır. Ayrıca, aynı görüşteki ve düşüncedeki insanlar bir araya gelerek çevrelerini kendilerine benzeyen ve fikirlerini güçlendirecek insanlarla doldurmaktadır.

Bu sayede aynı amaca hizmet etmek isteyen ve gerçek hayatta hiçbir bağlantısı olmayan insanlar bir araya gelerek amaçları doğrultusunda daha hızlı ilerleyebiliyorlar. Buna bağlı olarak insanlar, internet ve internet siteleri sayesinde anlaşacakları ve hayatlarını birlikte geçirecekleri eşlerini dahi bulabiliyorlar.

İnterneti İnternet Yapan Sayfalar: Web Siteleri

İnternet deyince insanların aklına genellikle sürekli olarak kullandıkları web siteleri gelir. Örnek vermek gerekirse; sürekli internette araştırma yapan birisinin aklına Google veya Vikipedi, müzik dinlemeyi ve video izlemeyi seven birinin aklına da Youtube gelebilir. Ancak bunlara tam olarak internet demek tam olarak doğru değildir.

İnternet bu web sitelerinin meydana getirilmesine ve insanlara ulaştırılmasında olanak sağlayan iletişim ağıdır. İnternetin web siteleriyle özdeşleştirilmesine sebep olan şey ise neredeyse tüm internet kullanıcıların internet ağını kullanırken bir web siteden yararlanmasıdır.

Bu web site, mobil cihazlarda kullanıma uygun haline getirilmiş bir uygulama veya masaüstü üzerinden ulaşılabilen bir internet sitesi olabilir.

Oyunlar ve farklı iletişim programları dışında internet, web sitelerine ulaşma amacıyla kullanılmaktadır. Bu web siteleri kişilerin amaçlarını ve isteklerini gerçekleştirebilmesi için farklı özelliklerle donatılmış ve inşa edilmiştir.

Web siteleri kişilerin veya şirketlerin milyonlarca insana ulaşabilmesine olanak sağlayabilecek sayfalardır. Bu sayfalar doğru şekilde tanıtıldığı ve amacına uygun olarak dizayn edildiği taktirde sahiplerine büyük yararlar sağlayabilmektedir.

Bunun dışında oluşturulan web sitesinin ziyaretçilerinin sitede kalma süresi de başarıya ulaşma konusunda önemli bir etkendir. Bu süreyi artırabilmek için web site sahiplerinin mümkün olduğunca tasarımı kaliteli tutması gerekmektedir.

Web sitelerinin doğru adımlar uygulandığı taktirde dünya çapında bir başarıya ulaşabileceği kuşkusuzdur. Bu başarılardan birini görmek için dünyanın en zenginleri listesindeki birkaç kişiye bakmamız yeterli.

Dünya üzerinde bir milyarı aşkın kullanıcısı olan Facebook adlı sitenin sahibi Mark Zuckerberg üniversite yıllarında oluşturduğu bu web sitesi sayesinde dünya üzerindeki en zengin beşinci kişi olmayı başardı. Asıl şaşırtıcı olan ise listenin birinci sırasındaki isim.

Jeff Bezos internetin geleceğini görmüş olacak ki 1996 yılında ilk e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon’u kurdu. Bu sayede 2018 yılında en yakın rakibine elli milyar dolar fark atarak dünyanın en zengin kişisi oldu.

Jeff Bezos’un bu başarısının ardında pazarlama teknikleri ve ticari zekasının dışında web sitesini doğru bir şekilde dizayn etmek ve görsel açıdan çekici olmasını sağlamak olduğu da düşünülüyor. Bunu sağlamakla görevli kişilere günümüzde web tasarımcı ya da web grafik tasarımcı deniyor.

Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Herhangi bir web sitesini oluşturmaya karar veren bir şirketin, kuruluşun veya bireyin öncelikle domain belirlemesi gerekmektedir.

Domain, internetteki kullanıcıların sizin sitenize girerken kullanacağı isimdir. Bu isim amacınıza yönelik olmalı ve sitenizde kullanıcılara sunmuş olduğunuz hizmetler hakkında ipucu vermelidir. Belirli bir marka ismine sahip şirketler genellikle bu ismi domain olarak almaktadır. Bu hem şirketlerin internet üzerinden ulaşılabilir olmasını kolaylaştırmakta hem de marka bilincinin oluşturulmasına olanak sağlamaktadır.

Kişisel veya ticaret amaçlı web sitesi açan kişiler genellikle kullanıcıların arama yaparken en çok kullandığı sözcükleri, yani anahtar kelimeleri domainlerinde geçirmeye dikkat ederler. Böylelikle arama motorlarında daha ön sıralara çıkarak benzerleriyle olan rekabete ön sırada başlarlar.

Domain alındıktan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri hosting hizmetidir.

Hosting hizmetinin kaliteli ve güvenilir olması internet kullanıcılarının sitenize daha rahat bir şekilde ulaşmasına ve kesintisiz bir şekilde web sitenizde dolaşmasına olanak sağlar. Sitenizde kullanıcıların daha çok vakit geçirebilmesi için sitenin sorunsuz, çalışmaması hata vermemesi önemlidir.

Web sitesini oluşturmak için gereken ilk iki adım tamamlandıktan sonra yapılması gereken sitenizin dizaynını, görünüşünü ayarlamak ve bunları ziyaretçilerinize nasıl sunacağınızı belirlemektir. Bu işlem genellikle uzman bir şekilde web tasarım hizmeti veren kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Web Tasarım Nedir?

Oluşturulmak istenen web sitesinin kullanıcılara verilecek hizmet yönünde tasarlanması, bilgilerin hangi yöntemlerle ve dosyalarla sunulacağının belirlenmesi ve tanıtımın doğru bir şekilde yapılması hizmetinin gerçekleştirilme aşamasına web tasarım denir. Web tasarım güvenilir ve alanında uzman kişilerce yapıldığı taktirde oluşturulan sitenin yükselme ivmesini oldukça artırmaktadır.


Grafik Tasarımın Web Tasarımındaki Önemi

Web tasarım hizmeti veren kişilerin aynı zamanda grafik tasarım konusunda da bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bunun sebebi, grafik tasarım uzmanlarının, insanları nasıl etkileyeceğini ve vermek istenilen mesajın doğru bir şekilde iletilmesi için hangi materyallerin kullanması gerektiğini bilmesidir.

Grafik tasarım işitsel veya görsel tasarım malzemelerinin web siteye uygun bir şekilde yerleştirilmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte grafik tasarım, web sitesinin amacına uygun bir şekilde resmedilmesinde görevlidir. Grafiksel anlamda zengin ve modern bir görüntüye sahip bir web sitesi ziyaretçilerin sayısını ve oturum süresini günden güne artırabilir.

Web Tasarım Yaptırmanın Yararları

Web tasarım internetteki büyük kitlelere ulaşmak için açılması gereken kapının anahtarıdır. Bu anahtar kullanıldığı taktirde kitlelerle birlikte birçok yararlı durum da ortaya çıkmaktadır. Bu yararlı durumlardan ilki markanızın veya bir birey olarak sizin uluslararası alanda daha iyi bir izlenim oluşturmanızın sağlanmasıdır.

Kaliteli bir web tasarım sayesinde ziyaretçilerin ve site kullanıcılarının kafasında web sitesinin ve içeriğinin kaliteli olduğu düşüncesi oluşacaktır. Bu düşünce sayesinde ziyaretçilerin ve kullanıcıların site bünyesine yeni insanlar katması ve kitleyi büyütmesi sağlanabilir. Aksi durumda ise ürün ya da hizmet her ne kadar kaliteli olursa olsun web siteye gelen ziyaretçiler web siteyi tasarımı üzerinden değerlendirdiği için olumsuz bir intiba bırakılacaktır.

Web tasarımı yaptırmanın bir diğer olumlu yanı ise firmaların yeniliklerini, güncellemelerini, kampanyalarını ve indirimlerini kullanıcılara sistemli bir şekilde ulaştırılmasıdır. Doğru web tasarım teknikleri kullanılarak oluşturulan bir web sitesinde ziyaretçilerin dikkati çekilerek bu amaçlara ulaşılabilir.

Web tasarım hizmeti alan web site sahiplerinin elde ettiği faydalar arasında arama motorlarında üste çıkmak da yer almaktadır. Bu dolaylı yoldan ziyaretçiler tarafından sağlanır. Siteye giren ziyaretçi web tasarımının kaliteli olmasına bağlı olarak daha çok vakit geçirmekte ve sitenin farklı bölümlerini keşfetmek için daha istekli olmaktadır.

Bununla beraber, web sitesinde gezinmekten keyif alan bir kişi başka ziyaretçileri de yanında getirerek tıklanma sayısını ve oturum süresini artırmaktadır. Böylelikle web sitesi arama motorlarındaki sonuçlarda daha üste çıkarak ziyaretçi sayısını katlayarak artırır.

Web tasarım yaptırmanın e-ticaret siteleri üzerinde etkisi oldukça yüksektir. E-ticaret sitelerine özel web tasarımı sayesinde ziyaretçilerin benzer ürünlere ulaşması kolaylaştırılarak alışveriş yapma ihtimali artırılmaktadır.

Bunun dışında e-ticaret tasarımları sayesinde site sahipleri 7/24 kesintisiz olarak müşterilerine hizmet verebilmekte ve gelirini artırabilmektedir.

Web sitesi kullanımı sebeplerinden biri olan ve dolaylı olarak web tasarım hizmetlerine de talebin artmasına sebep olan bir diğer yarar ise tanıtım ve pazarlama maliyetinin oldukça düşük olmasıdır.

Televizyon, gazete veya dergi gibi iletişim araçlarına verilen reklamların yüksek maliyetli olması ve sınırlı bir kitleye hitap etmesi internet üzerindeki pazarlama ve reklam faaliyetlerinin hızını artırmıştır.

Web Grafik Tasarım Eğitim Kursu

Web grafik tasarımı konusunda uzman olmak isteyen kişilerin belli eğitimlerden geçmeleri gerekmektedir. Bu eğitimler sayesinde kişiler web sitelerinin nasıl daha doğru bir şekilde dizayn edileceğini ve grafiksel materyallerin nasıl kullanacağı konusunda bilgi sahibi olmaktadır.

Web tasarım kursu dahilinde eğitim almak isteyen kişiler eğitimin sonunda birçok artı özelliğe sahip olmaktadır. Bu kursu alan kişilerin web tasarım ofisleri, reklam ajansları ve tasarım stüdyoları gibi birçok kurumda iş bulma imkanı ortaya çıkmaktadır.

Bunun dışında kursu tamamlayan kişiler kendi web sitelerini açarak internet üzerinden ticaret hayatına atılabilir ve gelir düzeyini artırabilir. Ayrıca kurs sonunda öğrencilere verilecek olan sertifikalar farklı alanlarla iş bulma ihtimalini de artırmaktadır. Kursu başarı ile tamamlayan öğrencilerin sahip olduğu unvanlar eğitim almamış diğer kişilere göre alanlarında öne çıkmalarına olanak sağlamaktadır.

Grafik Tasarım Kursu kapsamında kursiyerlere web tasarımı yaparken kullanabilecekleri teknikler öğretilmektedir. Kursiyerler eğitim sonunda öğretilen bu teknikler sayesinde web sitesinde kullanılması amaçlanan görseller ve grafikleri en doğru şekilde seçebilmektedir.

Bunun dışında grafik tasarım kursunda kişilerin sanata olan ilgileri artırılmakta, farklı görsel oluşturma teknikleri öğretilerek alanında en iyi olmaları amaçlanmaktadır. Bu kurs dahilinde kursiyerlere Photoshop, Corel Draw ve Adobe Illustrator gibi programların kullanım yöntemleri ve amaçları da öğretilmektedir.

Bunun dışında bahsedilen programlar yardımıyla grafik üzerinde uygulanmak istenilen tekniğin en kısa sürede nasıl uygulanabileceği de kursiyerlere uygulamalı olarak gösterilmektedir. Eğitim tamamlanırken web tasarım ve grafik tasarım yöntemleri bir arada kullanılarak öğrencilerden bir proje oluşturmaları istenmektedir.

Bu projeler öğrencilerin tecrübe kazanmasında, tekniklerin hafızalarına kazınmasına ve hatalarını görmesinde etkili birer kilometre taşıdır.